Ранній розвиток дитини: з чого почати?

bimbasketКоли вже пора?

Насправді поняття «ранній розвиток» дуже умовне, заявляє сайт uacharm.com. Дитина розвивається з самих перших днів життя, причому за перший рік він освоює стільки, скільки за жоден інший період часу – вчиться дивитися, чути, вимовляє перше слово, починає повзати, сідає, встає на ніжки і йде. Уявляєте, яка колосальна робота і всього за якісь 12 місяців? По суті справи, самий головний спосіб розвинути малюка – це просто допомогти йому виконати цю роботу. Розмовляти з ним, співати і читати віршики, посміхатися у відповідь на його посмішки, показувати все, що може бути йому цікаво, загалом, робити його життя повноцінним навіть у той період, коли він не може осмислити, що відбувається. Заняття можуть підлаштовуватися по ритм життя дитини – нічого страшного від цього не трапиться, адже батьки інтуїтивно відчувають, що потрібно їхній дитині в той чи інший період часу. Але все-таки більшість мам і тат воліють дотримуватися якої-небудь розвиваючої методики. По-перше, це простіше, т. к. вам не потрібно буде ламати голову над тим, щоб придумати чергову «развивалку», а по-друге, практика показує, що сучасні методики розвитку дають відмінний результат.

Вибираємо методику

Науково доведено, що в перші роки життя кількість нейронних зв’язків у мозку дитини в два рази перевищує кількість зв’язків у дорослої людини. Якщо в перші три роки ці зв’язки не задіюються, то вони просто зникають. Тому основа будь-розвиваючої методики – активізація розумової діяльності дитини. Але тим не менш, у кожного методу розвитку є свої нюанси. Про них і поговоримо.

Методика Монтессорі

Головний принцип: «Допоможіть дитині зробити це самостійно!»
З якого віку застосовують: з 8 місяців за участю мами і педагога, з 3 років з педагогом і самостійно.

В чому суть? Діти вчаться і пізнають світ у зручному їм темпі і в індивідуальному порядку за допомогою спеціальних матеріалів, розроблених автором методики. Єдиних програм немає, головне, щоб дитина гармонійно розвивався і йому було цікаво рухатися вперед.

Метод Глена Домана

Головний принцип: інтелект визначає буття
З якого віку застосовують: з 3 місяців
У чому суть: все підпорядковано інтелектуальному розвитку дитини – від роботи зі спеціальними картками до особливих комплексів фізичних вправ. Чим раніше дитина почне тренувати пам’ять і уважність, тим легше йому буде вчитися в майбутньому і тим більше він зможе освоїти.

Методика професора Лазарєва

Головний принцип: ні дня без сюрпризу
З якого віку застосовують: з народження
У чому суть: сучасний метод, розроблений професором Михайлом Лазарєвим – доктором медичних наук і музикантом. Лазарєв довів, що якщо правильно поєднувати навчання і музику, то дитина буде набагато швидше освоювати будь-яку інформацію. Для того щоб заняття за методикою Лазарєва подобалися не тільки мамам і татам, але і малюкам, була розроблена серія спеціальних розвивальних наборів Bimbasket.

Розвиваючий набір Bimbasket – це коробка з симпатичними іграшками та навчальними матеріалами, а також спеціальними картками, для того щоб батьки могли самостійно займатися з малюком. Особлива перевага полягає в тому, що всі набори складені індивідуально, залежно від віку дитини. Будь-який батько може замовити такий набір і розвивати малюка самостійно, не витрачаючи час і гроші на походи по центрах раннього розвитку. Тривалість одного заняття – не більше 30 хвилин в день, тому карапуз просто не встигне заскучати або, тим більше, втомитися. Коли один набір буде повністю освоєний, можна замовити наступний.